Image

جوان سازی گردن

جوان سازی گردن افتادگی پوست گردن یا ایجاد چین و چروک در آن می‌تواند یکی از نشانه‌های اصلی بالا رفتن سن بوده و حتی در مواردی ایجاد شود که فرد هنوز صورتی با ظاهر جوان دارد. در بسیاری از افراد، گردن آنها سریع‌ تر از شرایط عادی به مشکلات ناشی از افزایش سن دچار شود. علاوه بر این تغییر وزن می‌تواند تأثیر قابل توجه در وضعیت ظاهری گردن داشته و باعث ایجاد علائم پیری پیش از موعد برای فرد شود. شل شدن پوست، ضعیف شدن عضلات و جمع شدن بافت چربی در پوست زیر ناحیه چانه و خط فک می‌تواند باعث ایجاد ظاهر نامناسب برای گردن و نیز تشکیل غبغب برای افراد شود. امروزه از روش‌های مختلف می‌توان برای جوانسازی پوست گردن استفاده کرد. جوانسازی پوست گردن، مجموعه ای‎ از روش‌های جراحی یا غیر جراحی برای جوانسازی و از بین بردن علائم پیری پوست است که در طول زمان یا بر اثر عوامل ژنتیکی پدید می‌آیند. مزوتراپی

با افزایش سن بدن نمی تواند مواد مغذی و ویتامین ها را جذب کند و به تمام ارگان های بدن این مواد را برساند از این رو پوست رطوبت و شادابی خود را از دست می دهد. تزریق مواد مغذی سبب می شود که این مواد با سرعت بالاتری در اختیار لایه های پوستی قرار گیرند و فرآیند جوانسازی انجام شود.در روش مزوتراپی جوانسازی گردن به کمک مواد مغذی و ویتامین های تزریق شده در پوست انجام می گیرد. بدین ترتیب کلاژن و سایر سلول های پوستی تحریک می شوند. مزوتراپی علاوه بر جوانسازی پوست از چروکیدگی و افتادگی پوست نیز جلوگیری می کند.

تزریق ژل

تزریق ژل یک روش جوانسازی گردن و حتی جوانسازی پوست است. بدین ترتیب زمانی که ژل به گردن شما تزریق می شود، خطوط عمیق افقی گردن اصلاح شده و گردن شما پرتر و زیباتر دیده می شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای لیفت گردن یک روش غیر جراحی است که می‌تواند مشکلات ظاهری گردن را با تزریق مقدار کمی بوتاکس به عضلات این ناحیه از بدن با کاهش افتادگی و چین و چروک ایجاد شده در آن برطرف نماید. به این منظور پزشک معالج تزریق بوتاکس را به عضلات هدف انجام داده و این عضلات را ریلکس می‌نماید. نتایج حاصل از این درمان با سفت شدن پوست، کم شدن خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده در آن و نیز صاف شدن پوست گردن و جوانسازی آن همراه است.

اولتراسوند کویتیشن

کویتیشن یک تکنولوژی جدید مدرن است که به عمل جراحی نیاز ندارد. این روش می ‌تواند برای لیفت پوست گردن و دیگر قسمت‌ های بدن مورد استفاده قرار گیرد. کویتیشن یک پدیده طبیعی بر اساس اولتراسوند فرکانس پایین است. اولتراسوند حباب ‌هایی در مایع ایجاد می ‌کند که به ‌تدریج رشد کرده و با رسیدن به یک اندازه خاص از داخل منفجر می‌ شوند. انرژی به شکل گرما (اثر جزئی) و موج فشار (اثر عمده) منتشر می ‌شود. چون غشاء سلول‌ های چربی ظرفیت ساختاری برای مقاومت در برابر ارتعاشات ندارد، اثر کویتیشن با متعادل کردن مقدار عروق، بافت عصبی و عضلانی، به‌ راحتی آنها را می ‌شکند.

هایفوتراپی

دستگاه هایفوتراپی با استفاده از امواج فراصوت، لایه‌ای از پوست که زیر لایه سطحی پوست قرار دارد به صورت متمرکز مورد هدف قرار می‌دهد و به آن انرژی وارد می‌کند. با انرژی که توسط این امواج به سطح متمرکز پوست داده می‌شود، دمای این قسمت به سرعت افزایش پیدا می‌کند. آسیب‌های سلولی باعث تولید پروتئین‌هایی از قبیل کلاژن می‌شوند. کلاژن نقش حفظ ساختمان طبیعی پوست را دارد، از این ‌رو هر چه میزان کلاژن پوست تولید شده بیشتر باشد در نتیجه بافت پوست، سفت‌تر خواهد شد. با افزایش کلاژن می‌توانید پوستی سفت، صاف و بدون چین و چروک داشته باشید. امواج فراصوت، لایه‌ی خاصی از پوست را مورد هدف قرار می‌دهند، در نتیجه به بقیه لایه‌های زیرین و بالایی پوست هم آسیبی وارد نخواهد شد. ماهیچه‌ها، اعصاب و دیگر سلول‌های پوست هم دست‌ نخورده، باقی می‌مانند.

اندولیفت

اندولیفت ، لیزر درمانی کم تهاجمی است که به منظور لیفتینگ پوست یا بالابردن اجزای صورت انجام می شود و در آن نیازی به برش، بیهوشی، بخیه و بستری شدن نیست. در دستگاه اندولیفت از لیزری با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می گردد که این پرتوی لیزری، نور مادون قرمز یا فرو سرخ محسوب می شود. در اندولیفت، لیزر با استفاده از فیبرهایی به ضخامت یک تار به زیر پوست فرستاده و به بافت های عمقی تابیده می شود. طول موج این لیزر بیشترین اثر را روی آب و چربی های موجود در بافت پوست دارد و سبب سفت شدن پوست می شود.

لیزر

تکنولوژی لیزر برای لیفت گردن نیز کارساز است. با تاباندن پرتوهای لیزر به پوست گردن، آن را به کلاژن سازی تحریک می کند و بعد از ساخت کلاژن پوست شروع به بازسازی و جوانسازی خود خواهد نمود. در واقع پرتوهای لیزر با گرم نمودن لایه های زیرین پوست باعث جوان شدن پوست و کشیدگی آن می شوند. برای انجام لیزر ابتدا پوست را با ژل های خنک کننده پوشش می دهند و سپس از دستگاه لیزر را برای انجام لیفت گردن استفاده می کنند. از مزایای این روش نداشتن دوران نقاهت است.

استفاده از نخ

کشیدن و لیفت اجزای افتاده بدن با نخ دارای مزایایی است که از جمله آنها می توان به موقتی بودن آن، داشتن ظاهری بهتر بعد از انجام لیفت با نخ، درد و خونریزی کم و دوران نقاهت کوتاه آن اشاره داشت. استفاده از نخ برای کشیدن پوست گردن نیز کارایی دارد. برای این کار ابتدا پوست گردن به کمک پماد بی حسی، بی حس می شود و پزشک به کمک سوزن های بسیار باریکی نخ ها را وارد بدن می نماید. این نخ ها پوست را بالا کشیده و تا مدت ها ظاهر شما زیبا خواهد ماند.

لیفت گردن با جراحی

۱. لیپوساکشن

اگر پوست شما حالت ارتجاعی خوبی دارد و شما تنها از چاقی و چربی زیاد ناحیه گردن خود ناراضی هستید، مکش چربی یک روش ایده‌آل برای شما خواهد بود. در جراحی با لیپو پس از بیهوشی، جراح، برش‌های کوچکی را در پشت هر گوش و زیر چانه ایجاد می‌کند و با کمک لوله تخلیه عملیات ساکشن چربی‌های اضافی را از خط فک و زیر چانه انجام می‌دهد.

۲. پلاتیسماپلاستی

اگر افتادگی بیش‌تر از چربی مربوط به سستی ماهیچه‌ها باشد این روش ایده‌آل است. در این روش حوزه فعالیت پزشک روی ماهیچه‌های گردن است. ماهیچه‌ها برای بازیابی مجدد تقویت می‌شوند تا بتوانند به ظاهر جوان خود بازگردند.

۳. سرویکوپلاستی

از این روش عموماً پس از تخلیه چربی با لیپوساکشن استفاده می‌شود زمانی که چربی زیاد سبب افتادگی بیش از حد پوست شود. به این صورت که با مکش چربی پوست شل و آویزان باقی مانده با کمک سرویکوپلاستی سفت می‌گردد. اصولاً در حین سرویکوپلاستی برای تقویت ماهیچه‌ها از پلاتیماپلاستی نیز استفاده می‌شود.

دسته بندی: مجله آوان برچسب ها: جوان سازی گردن

0 نظر

ارسال نظر